RugCutters.Cz

 Táňa a Pavel

RugCutters.cz - brněnský swingový taneční klub, který se postupně zformoval z původně velmi neformální skupiny lidí, kteří před více než 10 lety začali v Brně tancovat Lindy hop.

rug cutter [rag katr] - výraz ze swingového slangu 30. let označující zapáleného fanouška swingu a vášnivého tanečníka
Na začátku bylo několik workshopů s Radkem a Kačkou Fojtů z Hranic (kteří se lindy naučili od samotného Frankieho Manninga, největší lindyhopové hvězdy přelomu 30. a 40. let) záhy doplněných pravidelnými každotýdenními tančírnami pro úzkou i širokou veřejnost (na které můžete zavítat dodnes, většinou tradičně každý čtvrtek).


 

Franta a LuciaPo několika letech tanečních i hudebních zkušeností nasbíraných mimo jiné na rozličných mezinárodních swingových tanečních festivalech jsme začali sami dělat swingové taneční workshopy a kursy, zejména pro lidi, kteří se nespokojí s pár základními kroky z taneční školy a chtějí do swingového tance a hudby proniknout hlouběji a opravdu dobře si zatancovat se vším, co k komu patří.

Čas od času také pořádáme velký swingový ples Rug Cutters' Ball, na který se snažíme zvát jen ty nejlepší swingové taneční kapely.