RugCutters.Cz

Pravidelné kursy a lekce


Openclass

Cena: 150


Solo swing - solo routines

Cena: 150 Kč / h


Lindy hop open class (beg) - jednotlivá lekce pro začátečníky

Naučíte se několik lindyhopových tanečních pohybů, které můžete zařadit do svého tanečního repertoáru, a pokud jste úplní začátečníci, můžete je tančit i samostatně, žádnou předchozí znalost lindy hopu nepředpokládáme. Úroveň odpovídá našim kursům Lindy hop 1Lindy hop 2, vždy ale zařadíme i něco, s čím se na kursech nesetkáte.

Cena: 150 Kč

 • Čtvrtek 14.10. 18:00-19:00, Ateliér Černopolní. Bezprostředně navazuje tančírna! - Zaregistruj se!

Solo swing workshop - Solo charleston

Pro všechny úrovně! Přijďte se rozhýbat před tančírnou na workshop solového charlestonu - bude to divočina! :-)

Cena: 150 Kč / h


Lindy hop workshop pro pokročilé

Advanced lindy hop workshop - Tips & Tricks! Protože se nechceme v rámci intenzivního advanced WS 2 a půl hodiny babrat pouze v technice tance, přidáme si také pár Tips & Tricks, které dodají vašemu tanci šťávu a mnohem víc si ho díky tomu užijete ;-) Co potřebujete pro to, abyste zvládli tento workshop: swing out a jeho základní variace (turns), bez problémů kombinujete 6 count a 8 count a máte vyzkoušený alespoň basic lindy charleston. 

Cena: 300 Kč / 2,5 h


  Lindy hop workshop pro mírně pokročilé

  Workshop pro mírné pokročilé tanečníky s již zažitými základy tance. Předpokládáme, že znáte basic a jste připraveni na to začlenit jednodušší a vyzkoušet i mírně složitější variace do základu :-)

  Cena: 300 Kč / 2,5 h


   Lindy hop 666 workshop

   Koukáte se na videa s tanečníky světové úrovně? Ptáte se, co a jak dělají, že tančí tak pohodově, uvolněně, ladně...? Chtěli byste vědět jaké nástroje, techniky a fígle využívají, když tančí v páru supr kůl figury? Naučili jste se fůru figur, ale máte pocit, že se přesto nikam neposouváte a nevíte, co byste měli změnit nebo na čem byste měli zapracovat?

   Pak je tento workshop právě pro Vás!

   Na workshopu budeme vysvětlovat různé techniky tance a dělat cvičení, která Vám pomohou pochopit vnitřní fungování párového tance a umožní Vám rozšířit Vaše taneční obzory tak, abyste byli schopni tančit pohodlněji, hravěji a sebevědoměji.

   Workshop je určen všem tanečníkům úrovně intermediate a vyšší (měli byste mít za sebou alespoň Lindy hop 3). Budeme cvičit stabilitu, rotace, rytmiku, způsoby komunikace, uvolnění a další dobré taneční návyky.

   Učí Franta & Lucka

   Cena: 250 Kč / 2 h


    Swing dance taster

    Krátká ochutnávková lekce swingového tance.


     Lindy hop 1 (single time)

     Pro úplné začátečníky i pro ty, kteří chtějí do svého tance vnést více lehkosti.

     V Lindy hopu se používá několik různých druhů kroků (single step, triple step, kick step, ...), které jsou ve většině situací vzájemně zaměnitelné. Na to, abyste si dobře zatancovali, vám budou pro začátek stačit ty nejjednodušší (proto single time). O to více času nám zbude na vlastní tancování - vnímání rytmu, plynulost, lead & follow, muzikalitu, improvizaci. Proto je tento kurs vhodný i pro pokročilejší tanečníky, kteří si chtějí tyto věci (často chápané jako pokročilé) zdokonalit.

     Základní rytmus, tedy co je to vlastně ten swing, a jak ho tanečně ztvárnit. Komunikace s partnerem (lead & follow). Základy improvizace a muzikality. 6-count, 8-count, x-count, jejich střídání a variace. Možná zvládneme i nějaký jednodušší swing-out slightly smiling face

     Jak budete tančit po absolvování tohoto kursu se můžete podívat zde:     Potom můžete pokračovat kursem Lindy hop 2 (double time) a/nebo Lindy hop 2 (triple time).

     Cena: 700 Kč / 5 lekcí


     Lindy hop 2b (double time) (Lindy charleston)

     Jeden ze dvou našich lindyhopových kursů úrovně 2 (ten druhý je Lindy hop 2a (triple time)). Oba volně navazují na Lindy hop 1 (single time). Ten je sám o sobě už poměrně pokročilý, takže pokud s lindy hopem teprve začínáte (přestože jste se už třeba i naučili nějaké kroky), měli byste začít
     s LH1 nebo si jej alespoň zapsat co nejdříve. V LH2b sice nepotřebujete žádné konkrétní kroky z LH1, ale některé tam probírané dovednosti jsou pro zajímavé, pokročilé, ale přesto pohodové tancování důležité.

     Charleston je tanec typický pro předswingovou éru ve 20. letech (a dříve). Jak ale ve 30. letech hudba začala swingovat, začal swingovat i charleston a stal se nedílnou součástí vznikajícího Lindy hopu. Tento "swingový charleston" nakonec vypadá o dost jinak, než ten původní.

     Charlestonové kroky a spoustu jejich variací využijeme hlavně v rychlejších tempech. Na tomto kursu se naučíme, že i věci, které jsou hodně rozevláté a vypadají namáhavě, lze tancovat naplno v pohodě i hodně rychle, pokud cítíme správně rytmus a necháme pohyb plynout přirozeně.

     Side-by-side charleston, hand-to-hand charleston a jejich variace.

     Jak přibližně budete tancovat po absolvování tohoto kursu se můžete podívat zde:


     Dále můžete pokračovat kursem Lindy hop 3b (double time), který na tento kurs přímo navazuje, nebo paralelním Lindy hop 2a (triple time).

     Cena: 700 Kč / 5 lekcí


     Lindy hop 2a (triple time)

     Jeden ze dvou našich lindyhopových kursů úrovně 2 (ten druhý je Lindy hop 2b (double time)). Oba volně navazují na Lindy hop 1 (single time). Ten je sám o sobě už poměrně pokročilý, takže pokud s lindy hopem teprve začínáte (přestože jste se už třeba i naučili nějaké kroky), měli byste začít s LH1 nebo si jej alespoň zapsat co nejdříve. V LH2a sice nepotřebujete žádné konkrétní kroky z LH1, ale některé tam probírané dovednosti jsou pro zajímavé, pokročilé, ale přesto pohodové tancování důležité.

     Pokud hudba nehraje příliš zběsile, můžeme svoje taneční kroky "zahustit" a vytvářet typický swingovaný rytmus (většinou pomocí triple step nebo kick ball change). Tyto rychlejší kroky nám zejména v pomalejších tempech dodají více volnosti a možností variací. Nabytých dovedností posléze plně využijeme v navazujícím kursu Lindy hop 3a (double time), kde se budeme soustředit na nejtypičtější lindyhopovou figuru, swing out.

     Lead & follow, improvizace, muzikalita. Triple step, rock step. Základní rytmické vzorce 8-count & 6-count a jejich střídání a variace. Breaks.

     Jak přibližně budete tancovat po absolvování tohoto kursu se můžete podívat zde:


     Dále můžete pokračovat kursem Lindy hop 3a (triple time), který na tento kurs přímo navazuje, nebo paralelním Lindy hop 2b (double time).

     Cena: 700 Kč / 5 lekcí


     Lindy hop 3b (double time) (Lindy charleston)

     Navazuje na kurs Lindy hop 2 (Lindy charleston).

     Naučíme se několik dalších variací. 8-count, 6-count (jitterbug), tandem charleston, swing-out, ...

     Cena: 700 Kč / 5 lekcí


     Lindy hop 3a (triple time)

     Navazuje na kurs Lindy hop 2.

     Není triple step jako triple step. Rytmus. Lead & follow. Čím méně síly, tím více tance. 6-count, 8-count, 4-count, 2-count, 10-count, aneb jak si u tance nepočítat. Sugar push. Rotace. Swivels. Swing out.

     Cena: 700 Kč / 5 lekcí


     Lindy hop 4b (double time) (Lindy charleston)

     Lindy charleston v mnoha dalších modifikacích. Zaměříme se na další variace v tandem charlestonu a nové figury, kterými můžete obohatit i Váš základní charleston v pozici side-by-side

     Cena: 700 Kč / 5 lekcí


      Lindy hop 4a (triple time)

      Především swing-out jako nejtypičtější lindyhopová figura. Neučíme se ho však (jen) v nějaké definitivní neměnné verzi, ale jako velmi subtilní a tvárnou záležitost, která je vynikajícím odrazovým můstkem pro spoustu zajímavých variací. Inside turn, outside turn, Texas Tommy (a spousta jeho variací) a další oblíbené variace.

      V tomto kursu budeme ve velké míře používat techniku z předchozích kursů. Pokud jste u nás noví a nechodili jste do kursu Lindy hop 3, poraďte se s námi předem, zda je kurs pro Vás vhodný.

      Cena: 700 Kč / 5 lekcí


       Lindy hop 5 - Lindy charleston choreo

       Pro velmi pokročilé tanečníky lindy. Budeme využívat pokročilé lindy charleston variace - variace v tandem charleston, hand-to-hand charleston a taneční breaky v choreografii.

       Cena: 700 Kč / 5 lekcí


        Step pro začátečníky se Štěpánem Jordánkem

        Workshop stepu pro úplné začátečníky, ale nejen pro ně. Na workshop nejsou potřeba stepařské boty, stačí běžná pohodlná (taneční) obuv.

        Štěpán se věnuje swingu a stepu již více jak 10 let. Spolupořádá mezinárodní swingové a stepařské festivaly nejen v Praze (PSSF, PSX, Letní swingová škola) a další swingové akce a workshopy. Posledních 7 let učí pravidelné kurzy swingu a stepu v taneční škole Zig-Zag v Praze a na mezinárodních swingových festivalech ve střední Evropě. Krom toho jej můžete potkat na mnoha akcích jako DJ. Je nám ctí, že se s námi může podělit o svoje stepařské znalosti.

        Časový harmonogram workshopu
        • 10:30 – registrace
        • 11:00 – 12:00 – lekce 1
        • 12:15 – 13:15 – lekce 2
        • 13:15 – 14:45 – přestávka (oběd)
        • 14:45 – 15:45 – lekce 3
        • 16:00 – 17:00 – lekce 4
        Cena workshopu: 500 Kč za osobu

        Cena: 500 Kč - 4 hodiny


         Lindy hop workshop pro začátečníky

         3 hodiny intenzivní výuky základů swingového tance, po kterých se můžete vrhnout rovnou na parket!

         Cena: 400 Kč / 3 h


          (Ne)swingové tance

          Tento kurz vás provede historií párových tanců, které předcházely swingu a staly se inspirací pro swingové tance. Během kurzu se budeme věnovat hlavně tancům 10. a 20. let minulého století. Kurz je určen pro všechny začínající tanečníky, kteří se chtějí naučit tančit párové tance, ale i pro swingové tanečníky, kteří chtějí pochopit souvislosti mezi tanci a nespokojí se jen s hromadou figur, které jsou prostě dané a učí se v tanečních školách.          Cena: 1000 Kč / 6 lekcí - 90 minut


           Advanced Lindy hop - Playing with leading & following

           Když si myslíte, že už všechno znáte. Hrátky s lindy hopem a nečekané kousky, které překvapí Vaší partnerku! Přidáme do tance ještě více rytmických kombinací a vedených footworků, které můžete použít při Vaši improvizaci v páru.

           Cena: 700 Kč / 5 lekcí


            Advanced Lindy hop - Tips & Tricks for creative dancers

            Lindy hop pro nadšené a zvídavé tanečníky na úrovni mírně pokročilí až pokročilí! Tentokrát o konkrétních tipech (i technických) jak vylepšit váš tanec s partnerem či partnerkou a jak zařadit nové breaky a neobvyklé variace do variací, které už dobře znáte ;-) Kurz rozšiřuje váš základní a mírně pokročilý taneční repertoár o nové pokročilé variace

            Cena: 700 Kč / 5 lekcí


             Advanced Lindy hop - Improve your swing-outs

             Přestože je kurs více technicky zaměřený, praktikujeme na nových zajímavých variacích, které jsou založeny na dobře zvládnutém swing outu, takže nudit se na kurzu rozhodně nebudete. Naopak, toto je příležitost posunout váš tanec nenápadným a hravým způsobem na vyšší taneční úroveň :-)

             Cena: 700 Kč / 5 lekcí


              Solo swing 1

              Jazz steps a solo charleston! Na Solo swing nepotřebujete partnera a přitom můžete swingovat! Jazz steps a solo charleston! Vhodné jak pro začátečníky, kteří se by se rádi seznámili se swingovým rytmem, tak pro mírně pokročilejší, kteří mohou ve Solo swing rozvíjet své rytmické a muzikální dovednosti swingového tance. Znalosti a dovednosti pak můžete uplatnit i v párovém tancování :) Kurz se otevře při minimální počtu účastníků 6.

              Cena: 700 Kč / 6 lekcí


               Collegiate Shag BEG

               Workshop pro začátečníky.

               Cena: 250 Kč / 2 h


                Collegiate Shag INT

                Collegiate Shag je tanec vhodný na středně rychlé až rychlé tempo swingu.

                Tento kurz je určen pro pokročilejší tanečníky, kteří zvládaji tančit základní figury Double rhythm Shagu. Budeme se zaměřovat na footworky, složité figury a techniku tance na rychlou hudbu.


                Ukázky tance:                Cena: 750 Kč / 6 lekcí


                 Balboa

                 Cena: 250 Kč / 2 h


                  Balboa INT

                  Workshop pro mírně pokročilé. Znalost základních figur (up hold, down hold basic, out and in a toss-out) výhodou.

                  Cena: 250 Kč / 2 h


                   Rockabilly Jive

                   Minikurs tance, který si s chutí zatancujete na naše spřátelené rock´n´rollové kapely. 3 lekce. Učí Táňa a Pavel

                   Cena: 350 Kč / 3 lekce