RugCutters.Cz

Pravidelné kursy a lekce


Lindy hop workshop pro pokročilé

Advanced lindy hop workshop - Tips & Tricks! Protože se nechceme v rámci intenzivního advanced WS 2 a půl hodiny babrat pouze v technice tance, přidáme si také pár Tips & Tricks, které dodají vašemu tanci šťávu a mnohem víc si ho díky tomu užijete ;-) Co potřebujete pro to, abyste zvládli tento workshop: swing out a jeho základní variace (turns), bez problémů kombinujete 6 count a 8 count a máte vyzkoušený alespoň basic lindy charleston. 

Cena: 300 Kč / 2,5 h

 • ADV Workshop - Tips and Tricks! středa 29.7. 17:30-20:00 - Zaregistruj se!

Lindy hop workshop pro mírně pokročilé

Workshop pro mírné pokročilé tanečníky s již zažitými základy tance. Předpokládáme, že znáte basic a jste připraveni na to začlenit jednodušší a vyzkoušet i mírně složitější variace do základu :-)

Cena: 300 Kč / 2,5 h

 • WORKSHOP - LINDY CHARLESTON - mírně pokročilí - úterý 4.8. 17:30-20:00h - Zaregistruj se!

Lindy hop 666

Koukáte se na videa s tanečníky světové úrovně? Ptáte se, co a jak dělají, že tančí tak pohodově, uvolněně, ladně...? Chtěli byste vědět jaké nástroje, techniky a fígle využívají, když tančí v páru supr kůl figury? Naučili jste se fůru figur, ale máte pocit, že se přesto nikam neposouváte a nevíte, co byste měli změnit nebo na čem byste měli zapracovat?

Pak je tento kurz právě pro Vás!

V kurzu budeme vysvětlovat různé techniky tance a dělat cvičení, která Vám pomohou pochopit vnitřní fungování párového tance a umožní Vám rozšířit Vaše taneční obzory tak, abyste byli schopni tančit pohodlněji, hravěji a sebevědoměji.

Kurz je určen všem tanečníkům úrovně intermediate a vyšší (měli byste mít za sebou alespoň Lindy hop 3). V kurzu budeme cvičit stabilitu, rotace, rytmiku, způsoby komunikace, uvolnění a další dobré taneční návyky.

Cena: 666 Kč / 6 lekcí 90 minut


  Swing dance taster

  Krátká ochutnávková lekce swingového tance.

  • Úterní tančírny, viz zde.

  Lindy hop 1

  Pro úplné začátečníky i pro ty, kteří chtějí do svého tance vnést více lehkosti.

  V Lindy hopu se používá několik různých druhů kroků, které jsou ve většině situací vzájemně zaměnitelné. Na to, abyste si dobře zatancovali, vám budou pro začátek stačit ty nejjednodušší. O to více času nám zbude na vlastní tancování.

  Základní rytmus, tedy co je to vlastně ten swing a jak ho tanečně ztvárnit. Komunikace s partnerem, lead & follow. Základy improvizace a muzikality. 6-count, 8-count, x-count, jejich střídání a variace. Možná zvládneme i nějaký jednodušší swing-out ;-)

  Cena: 700 Kč / 5 lekcí


   Lindy hop 2 (Lindy charleston)

   Volně navazuje na kurs Lindy hop 1.

   Charleston je tanec typický pro předswingovou éru ve 20. letech. Jak ale ve 30. letech hudba začala swingovat, začal swingovat i charleston a stal se nedílnou součástí vznikajícího Lindy hopu. Tento swingový charleston nakonec vypadá o dost jinak, než ten původní.

   Charlestonové kroky a spoustu jejich variací využijeme hlavně v rychlejších tempech. Na tomto kursu se naučíme, že i věci, které jsou hodně rozevláté a vypadají namáhavě, lze tancovat naplno v pohodě i hodně rychle, pokud cítíme správně rytmus a necháme pohyb plynout přirozeně. Side-by-side charleston, hand-to-hand charleston a jejich variace.

   Cena: 700 Kč / 5 lekcí

   • úterý 18:45-19:45 od 9.6.2020 bez střídání partnerů - Zaregistruj se!

   Lindy hop 2

   Volně navazuje na kurs Lindy hop 1.

   Lead & follow, improvizace, muzikalita. Triple step, rock step. Základní rytmické vzorce 8-count & 6-count a jejich střídání a variace. Breaks.

   Cena: 700 Kč / 5 lekcí


    Lindy hop 3 (Lindy charleston)

    Navazuje na kurs Lindy hop 2 (Lindy charleston).

    Naučíme se několik dalších variací. 8-count, 6-count (jitterbug), tandem charleston, swing-out, ...

    Cena: 700 Kč / 5 lekcí


     Lindy hop 3

     Navazuje na kurs Lindy hop 2.

     Není triple step jako triple step. Rytmus. Lead & follow. Čím méně síly, tím více tance. 6-count, 8-count, 4-count, 2-count, 10-count, aneb jak si u tance nepočítat. Sugar push. Rotace. Swivels. Swing out.

     Cena: 700 Kč / 5 lekcí

     • středa 18:00-19:00 od 3.6.2020 bez střídání partnerů - Zaregistruj se!

     Lindy hop 4 (Lindy charleston)

     Lindy charleston v mnoha dalších modifikacích. Zaměříme se na další variace v tandem charlestonu a nové figury, kterými můžete obohatit i Váš základní charleston v pozici side-by-side

     Cena: 700 Kč / 5 lekcí


      Lindy hop 4

      Především swing-out jako nejtypičtější lindyhopová figura. Neučíme se ho však (jen) v nějaké definitivní neměnné verzi, ale jako velmi subtilní a tvárnou záležitost, která je vynikajícím odrazovým můstkem pro spoustu zajímavých variací. Inside turn, outside turn, Texas Tommy (a spousta jeho variací) a další oblíbené variace.

      V tomto kursu budeme ve velké míře používat techniku z předchozích kursů. Pokud jste u nás noví a nechodili třeba do kursu Lindy hop 3, byť už jste se swing-out někde nějak učili, můžete mít problém. Rozhodně nebude stačit, když víte, jak to vypadá a jaké jsou kroky, ještě je potřeba vědět, jak to funguje :-) . Kdyžtak se s námi předem poraďte.

      Cena: 700 Kč / 5 lekcí


       Lindy hop 5 - Lindy charleston choreo

       Pro velmi pokročilé tanečníky lindy. Budeme využívat pokročilé lindy charleston variace - variace v tandem charleston, hand-to-hand charleston a taneční breaky v choreografii.

       Cena: 700 Kč / 5 lekcí


        Step pro začátečníky se Štěpánem Jordánkem

        Workshop stepu pro úplné začátečníky, ale nejen pro ně. Na workshop nejsou potřeba stepařské boty, stačí běžná pohodlná (taneční) obuv.

        Štěpán se věnuje swingu a stepu již více jak 10 let. Spolupořádá mezinárodní swingové a stepařské festivaly nejen v Praze (PSSF, PSX, Letní swingová škola) a další swingové akce a workshopy. Posledních 7 let učí pravidelné kurzy swingu a stepu v taneční škole Zig-Zag v Praze a na mezinárodních swingových festivalech ve střední Evropě. Krom toho jej můžete potkat na mnoha akcích jako DJ. Je nám ctí, že se s námi může podělit o svoje stepařské znalosti.

        Časový harmonogram workshopu
        • 10:30 – registrace
        • 11:00 – 12:00 – lekce 1
        • 12:15 – 13:15 – lekce 2
        • 13:15 – 14:45 – přestávka (oběd)
        • 14:45 – 15:45 – lekce 3
        • 16:00 – 17:00 – lekce 4
        Cena workshopu: 500 Kč za osobu

        Cena: 500 Kč - 4 hodiny


         Lindy hop workshop pro začátečníky

         3 hodiny intenzivní výuky základů swingového tance, po kterých se můžete vrhnout rovnou na parket!

         Cena: 400 Kč / 3 h


          (Ne)swingové tance

          Tento kurz vás provede historií párových tanců, které předcházely swingu a staly se inspirací pro swingové tance. Během kurzu se budeme věnovat hlavně tancům 10. a 20. let minulého století. Kurz je určen pro všechny začínající tanečníky, kteří se chtějí naučit tančit párové tance, ale i pro swingové tanečníky, kteří chtějí pochopit souvislosti mezi tanci a nespokojí se jen s hromadou figur, které jsou prostě dané a učí se v tanečních školách.          Cena: 1000 Kč / 6 lekcí - 90 minut


           Advanced Lindy hop - Playing with leading & following

           Když si myslíte, že už všechno znáte. Hrátky s lindy hopem a nečekané kousky, které překvapí Vaší partnerku! Přidáme do tance ještě více rytmických kombinací a vedených footworků, které můžete použít při Vaši improvizaci v páru.

           Cena: 700 Kč / 5 lekcí


            Advanced Lindy hop - Tips & Tricks for creative dancers

            Lindy hop pro nadšené a zvídavé tanečníky na úrovni mírně pokročilí až pokročilí! Tentokrát o konkrétních tipech (i technických) jak vylepšit váš tanec s partnerem či partnerkou a jak zařadit nové breaky a neobvyklé variace do variací, které už dobře znáte ;-) Kurz rozšiřuje váš základní a mírně pokročilý taneční repertoár o nové pokročilé variace

            Cena: 700 Kč / 5 lekcí


             Advanced Lindy hop - Improve your swing-outs

             Přestože je kurs více technicky zaměřený, praktikujeme na nových zajímavých variacích, které jsou založeny na dobře zvládnutém swing outu, takže nudit se na kurzu rozhodně nebudete. Naopak, toto je příležitost posunout váš tanec nenápadným a hravým způsobem na vyšší taneční úroveň :-)

             Cena: 700 Kč / 5 lekcí

             • středa 19:15-20:15 od 3.6.2020 bez střídání partnerů - Zaregistruj se!

             Solo swing 1

             Jazz steps a solo charleston! Na Solo swing nepotřebujete partnera a přitom můžete swingovat! Jazz steps a solo charleston! Vhodné jak pro začátečníky, kteří se by se rádi seznámili se swingovým rytmem, tak pro mírně pokročilejší, kteří mohou ve Solo swing rozvíjet své rytmické a muzikální dovednosti swingového tance. Znalosti a dovednosti pak můžete uplatnit i v párovém tancování :) Kurz se otevře při minimální počtu účastníků 6.

             Cena: 700 Kč / 6 lekcí


              Collegiate Shag BEG

              Úžasný energický tanec pro všechny tanečníky a tanečnice!


              Collegiate Shag je tanec vhodný na středně rychlé až rychlé tempo swingu.

              V kurzu se naučíte základy Shagu, techniku důležitou pro zvládání tance na rychlejší hudbu a několik footworků. Kurz je určen pro všechny začínající tanečníky, není nutná žádná předchozí znalost swingových tanců.


              Ukázky tance:


              Cena: 750 Kč / 6 lekcí


               Collegiate Shag INT

               Collegiate Shag je tanec vhodný na středně rychlé až rychlé tempo swingu.

               Tento kurz je určen pro pokročilejší tanečníky, kteří zvládaji tančit základní figury Double rhythm Shagu. Budeme se zaměřovat na footworky, složité figury a techniku tance na rychlou hudbu.


               Ukázky tance:               Cena: 750 Kč / 6 lekcí


                Balboa BEG

                Balboa je tanec vhodný pro rychlejší swingová tempa a hodí se i pro přeplněný taneční parket.

                Tento kurz je určený pro úplné začátečníky. Během kurzu se naučíte základní techniky a figury. Není nutná žádná předchozí znalost swingových tanců.


                Cena: 750 Kč / 6 lekcí


                 Balboa INT

                 Balboa je tanec vhodný pro rychlejší swingová tempa a hodí se i pro přeplněný taneční parket.

                 V kurzu se budeme věnovat rozšiřováním základních technik a figur o nové variace. Předpokládá se znalost figur Out and in, Toss out, Lollies a pod.


                 Cena: 750 Kč / 6 lekcí


                  Rockabilly Jive

                  Minikurs tance, který si s chutí zatancujete na naše spřátelené rock´n´rollové kapely. 3 lekce. Učí Táňa a Pavel

                  Cena: 350 Kč / 3 lekce