RugCutters.Cz

Pravidelné kursy a lekce


Swing dance taster

Krátká ochutnávková lekce swingového tance.

 • Úterní tančírny, viz zde.

Lindy hop 1

Pro úplné začátečníky i pro ty, kteří chtějí do svého tance vnést více lehkosti.

V Lindy hopu se používá několik různých druhů kroků, které jsou ve většině situací vzájemně zaměnitelné. Na to, abyste si dobře zatancovali, vám budou pro začátek stačit ty nejjednodušší. O to více času nám zbude na vlastní tancování.

Základní rytmus, tedy co je to vlastně ten swing a jak ho tanečně ztvárnit. Komunikace s partnerem, lead & follow. Základy improvizace a muzikality. 6-count, 8-count, x-count, jejich střídání a variace. Možná zvládneme i nějaký jednodušší swing-out ;-)

Cena: 650 Kč / 5 lekcí


Lindy hop 2 (Lindy charleston)

Volně navazuje na kurs Lindy hop 1.

Charleston je tanec typický pro předswingovou éru ve 20. letech. Jak ale ve 30. letech hudba začala swingovat, začal swingovat i charleston a stal se nedílnou součástí vznikajícího Lindy hopu. Tento swingový charleston nakonec vypadá o dost jinak, než ten původní.

Charlestonové kroky a spoustu jejich variací využijeme hlavně v rychlejších tempech. Na tomto kursu se naučíme, že i věci, které jsou hodně rozevláté a vypadají namáhavě, lze tancovat naplno v pohodě i hodně rychle, pokud cítíme správně rytmus a necháme pohyb plynout přirozeně. Side-by-side charleston, hand-to-hand charleston a jejich variace.

Cena: 650 Kč / 5 lekcí


Lindy hop 2

Volně navazuje na kurs Lindy hop 1.

Lead & follow, improvizace, muzikalita. Triple step, rock step. Základní rytmické vzorce 8-count & 6-count a jejich střídání a variace. Breaks.

Cena: 650 Kč / 5 lekcí


Lindy hop 3 (Lindy charleston)

Navazuje na kurs Lindy hop 2 (Lindy charleston).

Naučíme se několik dalších variací. 8-count, 6-count (jitterbug), tandem charleston, swing-out, ...

Cena: 650 Kč / 5 lekcí


  Lindy hop 3

  Navazuje na kurs Lindy hop 2.

  Není triple step jako triple step. Rytmus. Lead & follow. Čím méně síly, tím více tance. 6-count, 8-count, 4-count, 2-count, 10-count, aneb jak si u tance nepočítat. Sugar push. Rotace. Swivels. Swing out.

  Cena: 650 Kč / 5 lekcí


   Lindy hop 4 (Lindy charleston)

   Lindy charleston v mnoha dalších modifikacích. Zaměříme se na další variace v tandem charlestonu a nové figury, kterými můžete obohatit i Váš základní charleston v pozici side-by-side

   Cena: 650 Kč / 5 lekcí


    Lindy hop 4

    Především swing-out jako nejtypičtější lindyhopová figura. Neučíme se ho však (jen) v nějaké definitivní neměnné verzi, ale jako velmi subtilní a tvárnou záležitost, která je vynikajícím odrazovým můstkem pro spoustu zajímavých variací. Inside turn, outside turn, Texas Tommy (a spousta jeho variací) a další oblíbené variace.

    V tomto kursu budeme ve velké míře používat techniku z předchozích kursů. Pokud jste u nás noví a nechodili třeba do kursu Lindy hop 3, byť už jste se swing-out někde nějak učili, můžete mít problém. Rozhodně nebude stačit, když víte, jak to vypadá a jaké jsou kroky, ještě je potřeba vědět, jak to funguje :-) . Kdyžtak se s námi předem poraďte.

    Cena: 650 Kč / 5 lekcí


     Lindy hop 5 - Lindy charleston choreo

     Pro velmi pokročilé tanečníky lindy. Budeme využívat pokročilé lindy charleston variace - variace v tandem charleston, hand-to-hand charleston a taneční breaky v choreografii.

     Cena: 620 Kč / 5 lekcí


      Step pro začátečníky se Štěpánem Jordánkem

      Workshop stepu pro úplné začátečníky, ale nejen pro ně. Na workshop nejsou potřeba stepařské boty, stačí běžná pohodlná (taneční) obuv.

      Napište prosím do poznámky, zda-li máte zájem o společný oběd (zatím se nevme kde, ale nejspíš v indické restauraci Khaybar).

      Štěpán se věnuje swingu a stepu již více jak 10 let. Spolupořádá mezinárodní swingové a stepařské festivaly nejen v Praze (PSSF, PSX, Letní swingová škola) a další swingové akce a workshopy. Posledních 7 let učí pravidelné kurzy swingu a stepu v taneční škole Zig-Zag v Praze a na mezinárodních swingových festivalech ve střední Evropě. Krom toho jej můžete potkat na mnoha akcích jako DJ. Je nám ctí, že se s námi může podělit o svoje stepařské znalosti.

      Časový harmonogram workshopu
      • 10:30 – registrace
      • 11:00 – 12:00 – lekce 1
      • 12:15 – 13:15 – lekce 2
      • 13:15 – 14:45 – přestávka (oběd)
      • 14:45 – 15:45 – lekce 3
      • 16:00 – 17:00 – lekce 4

      Cena workshopu
      500 Kč za osobu


      Cena: 500 Kč - 4 hodiny


      Lindy hop workshop pro začátečníky

      2 a půl hodiny intenzivní výuky základů swingového tance, po kterých se můžete vrhnout rovnou na parket!

      Cena: 250 Kč / 2,5 h


       (Ne)swingové tance

       Tento kurz vás provede historií párových tanců, které předcházely swingu a staly se inspirací pro swingové tance. Během kurzu se budeme věnovat hlavně tancům 10. a 20. let minulého století. Kurz je určen pro všechny začínající tanečníky, kteří se chtějí naučit tančit párové tance, ale i pro swingové tanečníky, kteří chtějí pochopit souvislosti mezi tanci a nespokojí se jen s hromadou figur, které jsou prostě dané a učí se v tanečních školách.       Cena: 1000 Kč / 6 lekcí - 90 minut


        Advanced Lindy hop - Playing with leading & following

        Když si myslíte, že už všechno znáte. Hrátky s lindy hopem a nečekané kousky, které překvapí Vaší partnerku! Přidáme do tance ještě více rytmických kombinací a vedených footworků, které můžete použít při Vaši improvizaci v páru.

        Cena: 650 Kč / 5 lekcí


        Advanced Lindy hop - Tips & Tricks for creative dancers

        Lindy hop pro nadšené a zvídavé tanečníky na úrovni mírně pokročilí až pokročilí! Tentokrát o konkrétních tipech (i technických) jak vylepšit váš tanec s partnerem či partnerkou a jak zařadit nové breaky a neobvyklé variace do variací, které už dobře znáte ;-) Kurz rozšiřuje váš základní a mírně pokročilý taneční repertoár o nové pokročilé variace

        Cena: 650 Kč / 5 lekcí


        Advanced Lindy hop - Improve your swing-outs

        Přestože je kurs více technicky zaměřený, praktikujeme na nových zajímavých variacích, které jsou založeny na dobře zvládnutém swing outu, takže nudit se na kurzu rozhodně nebudete. Naopak, toto je příležitost posunout váš tanec nenápadným a hravým způsobem na vyšší taneční úroveň :-)

        Cena: 650 Kč / 5 lekcí


         Solo swing 1

         Jazz steps a solo charleston! Na Solo swing nepotřebujete partnera a přitom můžete swingovat! Jazz steps a solo charleston! Vhodné jak pro začátečníky, kteří se by se rádi seznámili se swingovým rytmem, tak pro mírně pokročilejší, kteří mohou ve Solo swing rozvíjet své rytmické a muzikální dovednosti swingového tance. Znalosti a dovednosti pak můžete uplatnit i v párovém tancování :) Kurz se otevře při minimální počtu účastníků 6.

         Cena: 700 Kč / 6 lekcí


         Collegiate Shag BEG

         Úžasný energický tanec pro všechny tanečníky a tanečnice!

         Collegiate Shag je tanec vhodný na středně rychlé až rychlé tempo swingu.

         V kurzu se naučíte základy Shagu, techniku důležitou pro zvládání tance na rychlejší hudbu a několik footworků. Kurz je určen pro všechny začínající tanečníky, není nutná žádná předchozí znalost swingových tanců.         Ukázky tance:

         Cena: 750 Kč / 6 lekcí


          Collegiate Shag INT

          Collegiate Shag je tanec vhodný na středně rychlé až rychlé tempo swingu.

          Tento kurz je určen pro pokročilejší tanečníky, kteří zvládaji tančit základní figury Double rhythm Shagu. Budeme se zaměřovat na footworky, složité figury a techniku tance na rychlou hudbu.          Ukázky tance:

          Cena: 750 Kč / 6 lekcí


           Balboa BEG

           Balboa je tanec vhodný pro rychlejší swingová tempa a hodí se i pro přeplněný taneční parket.

           Tento kurz je určený pro úplné začátečníky. Během kurzu se naučíte základní techniky a figury. Není nutná žádná předchozí znalost swingových tanců.
           Cena: 750 Kč / 6 lekcí


            Balboa INT

            Balboa je tanec vhodný pro rychlejší swingová tempa a hodí se i pro přeplněný taneční parket.

            V kurzu se budeme věnovat rozšiřováním základních technik a figur o nové variace. Předpokládá se znalost figur Out and in, Toss out, Lollies a pod.
            Cena: 750 Kč / 6 lekcí


             Rockabilly Jive

             Minikurs tance, který si s chutí zatancujete na naše spřátelené rock´n´rollové kapely. 3 lekce. Učí Táňa a Pavel

             Cena: 350 Kč / 3 lekce