RugCutters.Cz

Pravidelné kursy a lekce


Lindy hop 2+3 intermediate workshop #2

Prázdninová edice dvou workshopů pro mírně pokročilé. V jednom podvečeru tentokrát shrneme vše kolem 8count a především swing out.

Cena: 250 Kč


Lindy hop 5 - Lindy charleston choreo

Pro velmi pokročilé tanečníky lindy. Budeme využívat pokročilé lindy charleston variace - variace v tandem charleston, hand-to-hand charleston a taneční breaky v choreografii.

Cena: 620 Kč / 5 lekcí


  Swing dance taster

  Krátká ochutnávková lekce swingového tance.

  • Úterní tančírny, viz zde.

  Lindy hop 1

  Pro úplné začátečníky i pro ty, kteří chtějí do svého tance vnést více lehkosti.

  V Lindy hopu se používá několik různých druhů kroků, které jsou ve většině situací vzájemně zaměnitelné. Na to, abyste si dobře zatancovali, vám budou pro začátek stačit ty nejjednodušší. O to více času nám zbude na vlastní tancování.

  Základní rytmus, tedy co je to vlastně ten swing a jak ho tanečně ztvárnit. Komunikace s partnerem, lead & follow. Základy improvizace a muzikality. 6-count, 8-count, x-count, jejich střídání a variace. Možná zvládneme i nějaký jednodušší swing-out ;-)

  Cena: 620 Kč / 5 lekcí


   Lindy hop 2 (Lindy charleston)

   Volně navazuje na kurs Lindy hop 1.

   Charleston je tanec typický pro předswingovou éru ve 20. letech. Jak ale ve 30. letech hudba začala swingovat, začal swingovat i charleston a stal se nedílnou součástí vznikajícího Lindy hopu. Tento swingový charleston nakonec vypadá o dost jinak, než ten původní.

   Charlestonové kroky a spoustu jejich variací využijeme hlavně v rychlejších tempech. Na tomto kursu se naučíme, že i věci, které jsou hodně rozevláté a vypadají namáhavě, lze tancovat naplno v pohodě i hodně rychle, pokud cítíme správně rytmus a necháme pohyb plynout přirozeně. Side-by-side charleston, hand-to-hand charleston a jejich variace.

   Cena: 620 Kč / 5 lekcí


    Lindy hop 2

    Volně navazuje na kurs Lindy hop 1.

    Lead & follow, improvizace, muzikalita. Triple step, rock step. Základní rytmické vzorce 8-count & 6-count a jejich střídání a variace. Breaks.

    Cena: 620 Kč / 5 lekcí


     Lindy hop 3 (Lindy charleston)

     Navazuje na kurs Lindy hop 2 (Lindy charleston).

     Naučíme se několik dalších variací. 8-count, 6-count (jitterbug), tandem charleston, swing-out, ...

     Cena: 620 Kč / 5 lekcí


      Lindy hop 3

      Navazuje na kurs Lindy hop 2.

      Není triple step jako triple step. Rytmus. Lead & follow. Čím méně síly, tím více tance. 6-count, 8-count, 4-count, 2-count, 10-count, aneb jak si u tance nepočítat. Sugar push. Rotace. Swivels. Swing out.

      Cena: 620 Kč / 5 lekcí


       Lindy hop 4 (Lindy charleston)

       Lindy charleston v mnoha dalších modifikacích. Zaměříme se na další variace v tandem charlestonu a nové figury, kterými můžete obohatit i Váš základní charleston v pozici side-by-side

       Cena: 620 Kč / 5 lekcí


        Lindy hop 4

        Především swing-out jako nejtypičtější lindyhopová figura. Neučíme se ho však (jen) v nějaké definitivní neměnné verzi, ale jako velmi subtilní a tvárnou záležitost, která je vynikajícím odrazovým můstkem pro spoustu zajímavých variací. Inside turn, outside turn, Texas Tommy (a spousta jeho variací) a další oblíbené variace.

        V tomto kursu budeme ve velké míře používat techniku z předchozích kursů. Pokud jste u nás noví a nechodili třeba do kursu Lindy hop 3, byť už jste se swing-out někde nějak učili, můžete mít problém. Rozhodně nebude stačit, když víte, jak to vypadá a jaké jsou kroky, ještě je potřeba vědět, jak to funguje :-) . Kdyžtak se s námi předem poraďte.

        Cena: 750 Kč / 6 lekcí


         Lindy hop workshop pro začátečníky

         2 a půl hodiny intenzivní výuky základů swingového tance, po kterých se můžete vrhnout rovnou na parket!

         Cena: 250 Kč / 2,5 h


          Step pro začátečníky a mírně pokročilé se Štěpánem Jordánkem

          Pokračování březnového stepařského workshopu. Na začátku workshopu Štěpán zopakuje základy, tudíž bude workshop vhodný nejen pro mírně pokročilé tanečníky, ale i pro začátečníky, kteří se nebojí výzev. Na workshop nejsou potřeba stepařské boty, stačí běžná pohodlná (taneční) obuv.

          Napište prosím do poznámky, zda-li máte zájem o společný oběd v bistru Na Osmičce

          Štěpán se věnuje swingu a stepu již více jak 10 let. Spolupořádá mezinárodní swingové a stepařské festivaly nejen v Praze (PSSF, PSX, Letní swingová škola) a další swingové akce a workshopy. Posledních 7 let učí pravidelné kurzy swingu a stepu v taneční škole Zig-Zag v Praze a na mezinárodních swingových festivalech ve střední Evropě. Krom toho jej můžete potkat na mnoha akcích jako DJ. Je nám ctí, že se s námi může podělit o svoje stepařské znalosti.

          Časový harmonogram workshopu
          • 10:30 – registrace
          • 11:00 – 12:00 – lekce 1
          • 12:15 – 13:15 – lekce 2
          • 13:15 – 14:45 – přestávka (oběd)
          • 14:45 – 15:45 – lekce 3
          • 16:00 – 17:00 – lekce 4

          Cena workshopu
          500 Kč za osobu


          Cena: 500 Kč - 4 hodiny


           (Ne)swingové tance

           Tento kurz vás provede historií párových tanců, které předcházely swingu a staly se inspirací pro swingové tance. Během kurzu se budeme věnovat hlavně tancům 10. a 20. let minulého století. Kurz je určen pro všechny začínající tanečníky, kteří se chtějí naučit tančit párové tance, ale i pro swingové tanečníky, kteří chtějí pochopit souvislosti mezi tanci a nespokojí se jen s hromadou figur, které jsou prostě dané a učí se v tanečních školách.           Cena: 1000 Kč / 6 lekcí - 90 minut


            Advanced Lindy hop - Playing with leading & following

            Přidáme do tance ještě více rytmických kombinací a vedených footworků, které můžete použít při Vaši improvizaci v páru.

            Cena: 750 Kč / 6 lekcí


             Advanced Lindy hop - Tips & Tricks for creative dancers

             Lindy hop pro nadšené a zvídavé tanečníky na úrovni mírně pokročilí až pokročilí! Tentokrát o konkrétních tipech (i technických) jak vylepšit váš tanec s partnerem či partnerkou a jak zařadit nové breaky a neobvyklé variace do variací, které už dobře znáte ;-) Kurz rozšiřuje váš základní a mírně pokročilý taneční repertoár o nové pokročilé variace

             Cena: 750 Kč / 6 lekcí


              Advanced Lindy hop - Improve your swing-outs

              Přestože je kurs více technicky zaměřený, praktikujeme na nových zajímavých variacích, které jsou založeny na dobře zvládnutém swing outu, takže nudit se na kurzu rozhodně nebudete. Naopak, toto je příležitost posunout váš tanec nenápadným a hravým způsobem na vyšší taneční úroveň :-)

              Cena: 750 Kč / 6 lekcí


               Solo swing moves #1

               Na Solo swing moves nepotřebujete partnera a přitom můžete swingovat! Vhodné jak pro začátečníky, kteří se by se rádi seznámili se swingovým rytmem, tak pro mírně pokročilejší, kteří mohou ve Solo swing moves rozvíjet své rytmické a muzikální dovednosti swingového tance. Znalosti a dovednosti pak můžete uplatnit i v párovém tancování :) Kurz se otevře při minimální počtu účastníků 6.

               Cena: 620 Kč / 5 lekcí


                Collegiate Shag BEG

                Collegiate Shag je tanec vhodný na středně rychlé až rychlé tempo swingu.

                V kurzu se naučíte základy Shagu, techniku důležitou pro zvládání tance na rychlejší hudbu a několik footworků. Kurz je určen pro všechny začínající tanečníky, kteří se nebojí potu a dřiny, není nutná žádná předchozí znalost swingových tanců.                Ukázky tance:

                Cena: 750 Kč / 6 lekcí


                 Collegiate Shag INT

                 Collegiate Shag je tanec vhodný na středně rychlé až rychlé tempo swingu.

                 Tento kurz je určen pro pokročilejší tanečníky, kteří zvládaji tančit základní figury Double rhythm Shagu. Budeme se zaměřovat na footworky, složité figury a techniku tance na rychlou hudbu.                 Ukázky tance:

                 Cena: 750 Kč / 6 lekcí


                  Balboa BEG

                  Balboa je tanec vhodný pro rychlejší swingová tempa a hodí se i pro přeplněný taneční parket.

                  Tento kurz je určený pro úplné začátečníky. Během kurzu se naučíte základní techniky a figury. Není nutná žádná předchozí znalost swingových tanců.
                  Cena: 750 Kč / 6 lekcí


                   Balboa INT

                   Balboa je tanec vhodný pro rychlejší swingová tempa a hodí se i pro přeplněný taneční parket.

                   V kurzu se budeme věnovat rozšiřováním základních technik a figur o nové variace. Předpokládá se znalost figur Out and in, Toss out, Lollies a pod.
                   Cena: 750 Kč / 6 lekcí


                    Rockabilly Jive

                    Minikurs tance, který si s chutí zatancujete na naše spřátelené rock´n´rollové kapely. 3 lekce. Učí Táňa a Pavel

                    Cena: 350 Kč / 3 lekce