RugCutters.Cz

Pravidelné kursy a lekce

Solo swing moves #2

Na Solo swing moves nepotřebujete partnera a přitom můžete swingovat! :-) Vhodné jak pro začátečníky, kteří by se rádi seznámili se swingovým rytmem, tak pro mírně pokročilejší, kteří mohou ve Solo swing moves rozvíjet své rytmické a muzikální dovednosti swingového tance. Kurz nenavazuje na předchozí Solo swing moves #1. Kurz se otevře při minimální počtu účastníků 6.

Cena: 700 / 7 lekcí


  Collegiate Shag

  Série otevřených workshopů pro mírně pokročilé tanečníky Collegiate Shagu, kerá se bude konat každý 2. týden. Na workshopy se nemusíte hlásit, stačí pouze přijít a tančit. Páry budeme střídat. Nicméně pokud máte možnost, přijďte v páru.

  Během workshopů budeme pracovat na technice, muzikalitě, footworcích a tanečním repertoáru. Workshopy na sebe nebudou navazovat.

  Délka každého workshopu je 2 hodiny. Doporučujeme si vzít taneční boty bez podpatku, které dobře kloužou na dřevěné podlaze. Dále pak něco na převlečení, protože u Shagu se určitě zpotíte.

  Učí Lucka a Franta

  Cena: 250 Kč (hotově na místě)


   Collegiate Shag BEG

   Workshop tance Collegiate Shag pro všechny začátečníky, kteří se nebojí potu a dřiny ;-).

   Cena: 250 Kč (hotově na workshopu)


    Lindy hop 3 - Tips & Tricks for advanced dancers

    Další ze série lekcí Lindy hop 3! Tentokrát o konkrétních tipech pro vylepšení párového tance a zařazení breaků a nových neobvyklých variací.

    Cena: 750 Kč / 6 lekcí


     Balboa intermediate workshop

     Balboa pro všechny, kteří se účastnili předchozích workshopů a pro všechny mírně pokročilé tanečníky!

     Budeme se věnovat některé ze základních figur/technik, kterou si procvičíme a rozšíříme o nové variace. Předpokládá se znalost základního kroku, Out and in a Toss out.

     Jednotlivé workshopy na sebe nenavazují, můžete se přihlásit i přesto, že jste nebyli na předchozích workshopech, pokud znáte požadované figury.

     Cena: 250 Kč (hotově na místě)


      20's Charleston s Luckou a Frantou

      Workshop základů párového Charlestonu, který se tančil ve 20. letech minulého století a byl jedním z tanců, z nichž se ke konci 20. let vyvinul Lindy Hop. Není nutná žádná předchozí znalost Charlestonu nebo Lindy Hopu, znalost Lindy Charlestonu může být výhodou.

      Cena: 350 Kč (hotově na workshopu)


       Balboa pro mírně pokročilé #4 - workshop

       Workshop pro všechny, kteří si chtějí upevnit základy balboy a navíc rozšířit svůj taneční balboový repertoár :-) Navazuje na předchozí workshopy Balboa pro začátečníky, ale účast na nich není podmínkou.

       Cena: 250 Kč (hotově na lekci)


        Solo swing moves #1

        Na Solo swing moves nepotřebujete partnera a přitom můžete swingovat! Vhodné jak pro začátečníky, kteří se by se rádi seznámili se swingovým rytmem, tak pro mírně pokročilejší, kteří mohou ve Solo swing moves rozvíjet své rytmické a muzikální dovednosti swingového tance. Znalosti a dovednosti pak můžete uplatnit i v párovém tancování :) Kurz se otevře při minimální počtu účastníků 6.

        Cena: 700 Kč / 6 lekcí


         Swing dance taster

         V tuto chvíli je pravidelná tančírna zrušena. Hledáme nové prostory. Sledujte nás!

         Krátká ochutnávková lekce swingového tance


          Lindy hop 1 (fast)

          Dříve Lindy Charleston I.

          Předpoklady: Žádné. Hodí se umět slyšet a cítit rytmus ve swingové hudbě. I s tím vám ale pomůžeme a všechno ostatní vás naučíme:-)

          Kurs je vhodný nejen pro úplné lindyhopové začátečníky, ale i pro ty, co již nějakou dobu lindy tancují, ale když začne hrát rychlejší hudba, tak si jdou radši sednout nebo tančí balbou. Nebojte se toho slova "fast" v názvu kursu, v rychlejším tempu se tancují jednodušší věci, než v pomalém. Na tomto kursu se naučíme, že i věci, které jsou hodně rozevláté a vypadají namáhavě, lze tancovat naplno v pohodě i hodně rychle, pokud cítíme správně rytmus a necháme pohyb plynout přirozeně. Side-by-side charleston, hand-to-hand charleston a jejich variace.

          Co dál: Lindy hop (fast) 2. Doporučujeme i paralelní kurs Lindy hop (slow) 1 a 2, kde se věnujeme dalším tanečním technikám a naučíte se tancovat i v pomalejším tempu. Jako všechny naše kursy můžete i tento absolvovat i opakovaně.

          Cena: 750 Kč / 6 lekcí


           Lindy hop 1 (slow)

           Dříve Lindy hop I.

           Předpoklady: Žádné. Hodí se umět slyšet a cítit rytmus ve swingové hudbě. I s tím vám ale pomůžeme a všechno ostatní vás naučíme:-)

           Kurs je vhodný nejen pro úplné lindyhopové začátečníky, ale i pro ty, co již nějakou dobu lindy tancují, ale v zákrutách taneční improvizace se necítí úplně komfortně. Věnujeme se hodně obecným principům párové improvizace (základní rytmus, komunikace, lead & follow techniky), ale na pár obvyklých lindyhopových figur také dojde:-) Triple step, rock step; základní rytmické vzorce 8-count & 6-count a jejich střídání. Probíráme sice jen základní věci snadno přístupné začátečníkům, ale i tyto základní věci podáváme i na poměrně pokročilé úrovni, takže ani zkušenější tanečníci se zpravidla nenudí a úspěšně pilují svůj tanec k dokonalosti:-)

           Co dál: Lindy hop (slow) 2 Doporučujeme i paralelní kurs Lindy hop (fast) 1, kde na tytéž věci jdeme trochu z jiné strany, tancujeme na rychlejší tempa a je to trochu větší odvaz:-) Také není neobvyklé absolvovat tento kurs ještě jednou, klidně třeba už paralelně s dvojkou.

           Cena: 750 Kč / 6 lekcí


            Lindy hop 1 (lead and follow)

            Vhodné pro začátečníky i mírně pokročilé.

            Pomalejší až rychlá tempa. Technika improvizace v páru (vedení a následování). 8-count, 6-count i jiné x-count-y (i když na lekcích to nepočítáme:-) ).

            Též dobrý společný základ pro další swingové tance (Balboa, Charleston, Shag) a kombinace a přechody mezi nimi.

            Ateliér Černopolní 8. Učí Táňa a Pavel.

            Cena: 700 Kč / 6 lekcí


             Lindy hop 2 (fast)

             Předpoklady: Lindy hop (fast) 1, na který tento kurs přímo navazuje. Jelikož v jedničce jde nejen o to "co", ale i "jak", pokud si z dvojky chcete odnést maximum, doporučujeme absolvovat nejdřív (nebo paralelně) i jedničku i v případě, že už máte nějaké zkušenosti.

             Kurs navazuje na jedničku, naučíme se několik dalších variací. 8-count, 6-count, tandem charleston, swing-out, ...

             Co dál: Lindy hop (slow) 1+2, Lindy hop 3 (různé varianty).

             Cena: 750 Kč / 6 lekcí


              Lindy hop 2 (slow)

              Dříve Lindy hop II.

              Předpoklady: Lindy hop (slow) 1, na který tento kurs přímo navazuje. Jelikož v jedničce (viz popis k ní) jde spíš o to "jak" než "co", pokud si z dvojky chcete odnést maximum, doporučujeme absolvovat nejdřív (nebo paralelně) i jedničku i v případě, že už máte nějaké zkušenosti.

              Kurs začíná tam, kde jsme skončili v jedničce, a hned zpočátku se dostaneme "o úroveň výš", začneme využívat větší či menší energii, větší či menší rychlost, čímž začne být tanec ještě rozmanitější a zajímavější, a naučíme se předávat si navzájem energii a využívat plynulost pohybů, abychom se u tance zbytečně nenadřeli, i když je to hodně rychle. Jedním z výsledků tohoto snažení bude swing-out, nejtypičtější lindyhopová figura.

              Co dál: Lindy hop (fast) 1+2, Lindy hop 3 (různé varianty). Samozřejmě si můžete dát i dvojku "pro velký úspěch" ještě jednou:-)

              Cena: 750 Kč / 6 lekcí


               Lindy hop 3a - Improve your swing-outs

               Cena: 750 Kč / 6 lekcí


                Lindy hop 3c - Lindy charleston variations

                Další variace oblíbeného tance Lindy charleston v tandem postavení, side-by-side a open pozici.

                Cena: 750 Kč / 6 lekcí


                 Lindy hop 3d - Playing with leading & following

                 Přidáme do tance ještě více rytmických kombinací a vedených footworků, které můžete použít při Vaši improvizaci v páru.

                 Doporučujeme mít absolvovaný nejméně LH slow 2 a LH fast 1 (lépe fast 2).

                 Cena: 700 Kč / 6 lekcí


                  Lindy hop & Balboa fusion

                  Předpoklady: Nebudeme předpokládat nějaké konkrétní znalosti tanců Lindy hop ani Balboa (i když se vám budou dost hodit), ale měli byste být zvyklí tancovat jakýkoliv swingový tanec i v rychlejším tempu.

                  Budeme tancovat převážně rychle, ale tak, aby to nebylo pro Vás namáhavé a vysilující. Začneme společným základem obou tanců, budeme experimentovat s přidáváním a ubíráním energie. To nám pak umožní přecházet plynule bez předělů z jednoho tance do druhého.

                  Cena: 700 Kč / 6 lekcí


                   Balboa pro začátečníky #3 - workshop

                   Pokračování workshopu Balboa pro začátečníky.

                   Workshop pro všechny, kteří chtějí začít tančit Balbou. Není vyžadovaná žádná znalost tance.

                   Balboa je tanec vhodný pro rychlejší swingová tempa a zároveň přeplněný taneční parket :-) Nádherně se doplňuje a kombinuje s lindy hopem. Workshop je vhodný pro úplné začátečníky, i pro ty, co se s Balboou už setkali.

                   Provedeme vás základy tance a jeho základními variacemi.

                   Lektoři: Táňa a Franta

                   Cena: 250 Kč


                    Rockabilly Jive

                    Minikurs tance, který si s chutí zatancujete na naše spřátelené rock´n´rollové kapely. 3 lekce. Učí Táňa a Pavel

                    Cena: 350 Kč / 3 lekce


                     Balboa pro začátečníky - workshop

                     Workshop pro všechny, kteří chtějí začít tančit Balbou nebo si chtějí zopakovat její základy. Po workshopu bude bezprostředně následovat tančírna přímo v sále na Černopolní, kde si můžete všechno hned vyzkoušet!

                     Balboa je tanec vhodný pro rychlejší swingová tempa a hodí se i pro přeplněný taneční parket :-) Nádherně se doplňuje a kombinuje s lindy hopem. Workshop je vhodný pro úplné začátečníky, i pro ty, co se s Balboou už setkali.

                     Lektoři: Táňa a Franta

                     Cena: 250 Kč