RugCutters.Cz

Pravidelné kursy a lekce

Swingový workshop pro úplné začátečníky

2 a půl hodiny intenzivní výuky základů swingového tance, po kterých se můžete vrhnout rovnou na parket!

Cena: 250 Kč


  Step pro začátečníky se Štěpánem Jordánkem

  Časový harmonogram workshopu 10:30 – registrace 11:00 – 12:00 – lekce 1 12:15 – 13:15 – lekce 2 13:15 – 14:45 – přestávka (oběd) 14:45 – 15:45 – lekce 3 16:00 – 17:00 – lekce 4 Cena workshopu 450 Kč za osobu

  Cena: 450 Kč


   (Ne)swingové tance

   Tento kurz vás provede historií párových tanců, které předcházely swingu a staly se inspirací pro swingové tance. Během kurzu se budeme věnovat hlavně tancům 10. a 20. let minulého století. Kurz je určen pro všechny začínající tanečníky, kteří se chtějí naučit tančit párové tance, ale i pro swingové tanečníky, kteří chtějí pochopit souvislosti mezi tanci a nespokojí se jen s hromadou figur, které jsou prostě dané a učí se v tanečních školách.   Cena: 1000 Kč / 6 lekcí - 90 minut


   Swing dance taster

   Krátká ochutnávková lekce swingového tance.

   • Úterní tančírny, viz zde.

   Basic Lindy hop 1 (fast)

   Předpoklady: Žádné. Hodí se umět slyšet a cítit rytmus ve swingové hudbě. I s tím vám ale pomůžeme a všechno ostatní vás naučíme:-)

   Kurs je vhodný nejen pro úplné lindyhopové začátečníky, ale i pro ty, co již nějakou dobu lindy tancují, ale když začne hrát rychlejší hudba, tak si jdou radši sednout nebo tančí balbou. Nebojte se toho slova "fast" v názvu kursu, v rychlejším tempu tancujeme jednodušší věci, než v pomalém. Na tomto kursu se naučíme, že i věci, které jsou hodně rozevláté a vypadají namáhavě, lze tancovat naplno v pohodě i hodně rychle, pokud cítíme správně rytmus a necháme pohyb plynout přirozeně. Side-by-side charleston, hand-to-hand charleston a jejich variace.

   Cena: 750 Kč / 6 lekcí


    Basic Lindy hop 1 (slow)

    Předpoklady: Žádné. Hodí se umět slyšet a cítit rytmus ve swingové hudbě. I s tím vám ale pomůžeme a všechno ostatní vás naučíme:-)

    Kurs je vhodný nejen pro úplné lindyhopové začátečníky, ale i pro ty, co již nějakou dobu lindy tancují, ale v zákrutách taneční improvizace se necítí úplně komfortně. Věnujeme se hodně obecným principům párové improvizace (základní rytmus, komunikace, lead & follow techniky), ale na pár obvyklých lindyhopových figur také dojde:-) Triple step, rock step; základní rytmické vzorce 8-count & 6-count a jejich střídání. Probíráme sice jen základní věci snadno přístupné začátečníkům, ale i tyto základní věci podáváme i na poměrně pokročilé úrovni, takže ani zkušenější tanečníci se zpravidla nenudí a úspěšně pilují svůj tanec k dokonalosti:-)

    Cena: 750 Kč / 6 lekcí

    • WORKSHOP - sobota 26.1.2019 10:00-12:30 Malá tělocvična Pod hradem - Zaregistruj se!

    Basic Lindy hop 2 (fast)

    Předpoklady: Basic Lindy hop 1 (fast), na který tento kurs přímo navazuje. Jelikož v jedničce jde nejen o to "co", ale i "jak", pokud si z dvojky chcete odnést maximum, doporučujeme absolvovat nejdřív (nebo paralelně) i jedničku i v případě, že už máte nějaké zkušenosti.

    Kurs navazuje na jedničku, naučíme se několik dalších variací. 8-count, 6-count, tandem charleston, swing-out, ...

    Cena: 750 Kč / 6 lekcí


    Basic Lindy hop 2 (slow)

    Předpoklady: Basic Lindy hop 1 (slow), na který tento kurs přímo navazuje. Jelikož v jedničce (viz popis k ní) jde spíš o to "jak" než "co", pokud si z dvojky chcete odnést maximum, doporučujeme absolvovat nejdřív (nebo paralelně) i jedničku i v případě, že už máte nějaké zkušenosti.

    Kurs začíná tam, kde jsme skončili v jedničce, a hned zpočátku se dostaneme "o úroveň výš", začneme využívat větší či menší energii, větší či menší rychlost, čímž začne být tanec ještě rozmanitější a zajímavější, a naučíme se předávat si navzájem energii a využívat plynulost pohybů, abychom se u tance zbytečně nenadřeli, i když je to hodně rychle. Jedním z výsledků tohoto snažení bude swing-out, nejtypičtější lindyhopová figura.

    Cena: 750 Kč / 6 lekcí


    Intermediate Lindy hop - Swing out - basic turns & variations

    Předpoklady: Lindy hop (slow) 2 + Lindy hop (fast) 1 (2). Pokud nenavazujete přímo na tyto kursy, bude lepší, když se s námi poradíte.

    Kurs navazuje hlavně na Lindy hop (slow) 2, naučíme se několik zajímavých variací swing-outu (které nám mj. pomůžou ještě lépe vypilovat swing-out jako takový). Také si budeme hrát s footworkem (tedy rytmem kroků), budem používat triple step i kick step, tak se nám spojí Lindy hop (slow) 1+2 a Lindy hop (fast) 1+2 do jednoho celku, takže mj. budem umět tancovat Lindy v jakémkoliv tempu.

    Co dál: Po úspěšném absolvování tohoto kursu budete umět už docela obstojně tancovat, zatancujete si s kýmkoliv cokoliv kdekoliv i v mezinárodním prostředí. Můžete pokračovat některým z našich pokročilých kursů, ale také si můžete zajet třeba na některý swingový festival. A samozřejmě chodit na tančírny:-)

    Cena: 750 Kč / 6 lekcí


    Intermediate Lindy hop - Lindy charleston variations

    Další variace oblíbeného tance Lindy charleston v tandem postavení, side-by-side a open pozici.

    Cena: 750 Kč / 6 lekcí


    Advanced Lindy hop - Playing with leading & following

    Přidáme do tance ještě více rytmických kombinací a vedených footworků, které můžete použít při Vaši improvizaci v páru.

    Doporučujeme mít absolvovaný nejméně LH slow 2 a LH fast 1 (lépe fast 2).

    Cena: 750 Kč / 6 lekcí


    Advanced Lindy hop - Tips & Tricks for creative dancers

    Předpoklady: Obě "jedničky" a obě "dvojky" jsou základ a ideálně ještě kurz z řady "Intermediate"

    Lindy hop pro nadšené a zvídavé tanečníky na úrovni mírně pokročilí až pokročilí! Tentokrát o konkrétních tipech (i technických) jak vylepšit váš tanec s partnerem či partnerkou a jak zařadit nové breaky a neobvyklé variace do variací, které už dobře znáte ;-) Kurz rozšiřuje váš základní a mírně pokročilý taneční repertoár z kurzů Basic Lindy hop 2 (slow) a Basic Lindy hop 2 (fast) o nové pokročilé variace

    Cena: 750 Kč / 6 lekcí


     Advanced Lindy hop - Improve your swing-outs

     Předpoklady: Basic Lindy hop 2 a hodí se mít i některý kurz z řady "Intermediate" nebo jej absolvovat současně s tímto.

     Přestože je kurz více technicky zaměřený, praktikujeme na nových zajímavých variacích, které jsou založeny na dobře zvládnutém swing outu, takže nudit se na kurzu rozhodně nebudete. Naopak, toto je příležitost posunout váš tanec nenápadným a hravý způsobem na vyšší taneční úroveň :-)

     Cena: 750 Kč / 6 lekcí


      Solo swing moves #1

      Na Solo swing moves nepotřebujete partnera a přitom můžete swingovat! Vhodné jak pro začátečníky, kteří se by se rádi seznámili se swingovým rytmem, tak pro mírně pokročilejší, kteří mohou ve Solo swing moves rozvíjet své rytmické a muzikální dovednosti swingového tance. Znalosti a dovednosti pak můžete uplatnit i v párovém tancování :) Kurz se otevře při minimální počtu účastníků 6.

      Cena: 700 Kč / 6 lekcí


       Lindy hop & Balboa fusion

       Předpoklady: Nebudeme předpokládat nějaké konkrétní znalosti tanců Lindy hop ani Balboa (i když se vám budou dost hodit), ale měli byste být zvyklí tancovat jakýkoliv swingový tanec i v rychlejším tempu.

       Budeme tancovat převážně rychle, ale tak, aby to nebylo pro Vás namáhavé a vysilující. Začneme společným základem obou tanců, budeme experimentovat s přidáváním a ubíráním energie. To nám pak umožní přecházet plynule bez předělů z jednoho tance do druhého.

       Cena: 750 Kč / 6 lekcí


        Collegiate Shag BEG

        Collegiate Shag je tanec vhodný na středně rychlé až rychlé tempo swingu.

        V kurzu se naučíte základy Shagu, techniku důležitou pro zvládání tance na rychlejší hudbu a několik footworků. Kurz je určen pro všechny začínající tanečníky, kteří se nebojí potu a dřiny, není nutná žádná předchozí znalost swingových tanců.        Ukázky tance:

        Cena: 750 Kč / 6 lekcí


         Collegiate Shag INT

         Collegiate Shag je tanec vhodný na středně rychlé až rychlé tempo swingu.

         Tento kurz je určen pro pokročilejší tanečníky, kteří zvládaji tančit základní figury Double rhythm Shagu. Budeme se zaměřovat na footworky, složité figury a techniku tance na rychlou hudbu.         Ukázky tance:

         Cena: 750 Kč / 6 lekcí


          Collegiate Shag

          Série otevřených workshopů pro mírně pokročilé tanečníky Collegiate Shagu, kerá se bude konat každý 2. týden. Na workshopy se nemusíte hlásit, stačí pouze přijít a tančit. Páry budeme střídat. Nicméně pokud máte možnost, přijďte v páru.

          Během workshopů budeme pracovat na technice, muzikalitě, footworcích a tanečním repertoáru. Workshopy na sebe nebudou navazovat.

          Délka každého workshopu je 2 hodiny. Doporučujeme si vzít taneční boty bez podpatku, které dobře kloužou na dřevěné podlaze. Dále pak něco na převlečení, protože u Shagu se určitě zpotíte.

          Učí Lucka a Franta

          Cena: 250 Kč (hotově na místě)


           Balboa BEG

           Balboa je tanec vhodný pro rychlejší swingová tempa a hodí se i pro přeplněný taneční parket.

           Tento kurz je určený pro úplné začátečníky. Během kurzu se naučíte základní techniky a figury. Není nutná žádná předchozí znalost swingových tanců.
           Cena: 750 Kč / 6 lekcí


            Balboa INT

            Balboa je tanec vhodný pro rychlejší swingová tempa a hodí se i pro přeplněný taneční parket.

            V kurzu se budeme věnovat rozšiřováním základních technik a figur o nové variace. Předpokládá se znalost figur Out and in, Toss out, Lollies a pod.
            Cena: 750 Kč / 6 lekcí


            Rockabilly Jive

            Minikurs tance, který si s chutí zatancujete na naše spřátelené rock´n´rollové kapely. 3 lekce. Učí Táňa a Pavel

            Cena: 350 Kč / 3 lekce