RugCutters.Cz

Don't hesitate, learn how to Lindy hop and become a real rug cutter!

Aktuálně vypsané kursy, lekce a workshopy

Basic Lindy hop 1 (slow)

WORKSHOP - sobota 26.1.2019 10:00-12:30 Malá tělocvična Pod hradem

Předpoklady: Žádné. Hodí se umět slyšet a cítit rytmus ve swingové hudbě. I s tím vám ale pomůžeme a všechno ostatní vás naučíme:-)

Kurs je vhodný nejen pro úplné lindyhopové začátečníky, ale i pro ty, co již nějakou dobu lindy tancují, ale v zákrutách taneční improvizace se necítí úplně komfortně. Věnujeme se hodně obecným principům párové improvizace (základní rytmus, komunikace, lead & follow techniky), ale na pár obvyklých lindyhopových figur také dojde:-) Triple step, rock step; základní rytmické vzorce 8-count & 6-count a jejich střídání. Probíráme sice jen základní věci snadno přístupné začátečníkům, ale i tyto základní věci podáváme i na poměrně pokročilé úrovni, takže ani zkušenější tanečníci se zpravidla nenudí a úspěšně pilují svůj tanec k dokonalosti:-)

Kurz probíhá ve formě workshopu! 2 a půl hodiny intenzivní výuky základů swingového tance, po kterých se můžete vrhnout rovnou na parket! Učí: Táňa a Pavel

Cena: 250 Kč

Zaregistruj se!


Basic Lindy hop 2 (fast)

středa 17:30-18:30 od 30.1.2019

Předpoklady: Basic Lindy hop 1 (fast), na který tento kurs přímo navazuje. Jelikož v jedničce jde nejen o to "co", ale i "jak", pokud si z dvojky chcete odnést maximum, doporučujeme absolvovat nejdřív (nebo paralelně) i jedničku i v případě, že už máte nějaké zkušenosti.

Kurs navazuje na jedničku, naučíme se několik dalších variací. 8-count, 6-count, tandem charleston, swing-out, ...

Učí : Táňa a Pavel

Cena: 750 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Intermediate Lindy hop - Swing out - basic turns & variations

středa 18:40-19:40 od 16.1.2019

Předpoklady: Lindy hop (slow) 2 + Lindy hop (fast) 1 (2). Pokud nenavazujete přímo na tyto kursy, bude lepší, když se s námi poradíte.

Kurs navazuje hlavně na Lindy hop (slow) 2, naučíme se několik zajímavých variací swing-outu (které nám mj. pomůžou ještě lépe vypilovat swing-out jako takový). Také si budeme hrát s footworkem (tedy rytmem kroků), budem používat triple step i kick step, tak se nám spojí Lindy hop (slow) 1+2 a Lindy hop (fast) 1+2 do jednoho celku, takže mj. budem umět tancovat Lindy v jakémkoliv tempu.

Co dál: Po úspěšném absolvování tohoto kursu budete umět už docela obstojně tancovat, zatancujete si s kýmkoliv cokoliv kdekoliv i v mezinárodním prostředí. Můžete pokračovat některým z našich pokročilých kursů, ale také si můžete zajet třeba na některý swingový festival. A samozřejmě chodit na tančírny:-)

Učí: Táňa a Pavel

Cena: 750 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Basic Lindy hop 2 (slow)

Předpoklady: Basic Lindy hop 1 (slow), na který tento kurs přímo navazuje. Jelikož v jedničce (viz popis k ní) jde spíš o to "jak" než "co", pokud si z dvojky chcete odnést maximum, doporučujeme absolvovat nejdřív (nebo paralelně) i jedničku i v případě, že už máte nějaké zkušenosti.

Kurs začíná tam, kde jsme skončili v jedničce, a hned zpočátku se dostaneme "o úroveň výš", začneme využívat větší či menší energii, větší či menší rychlost, čímž začne být tanec ještě rozmanitější a zajímavější, a naučíme se předávat si navzájem energii a využívat plynulost pohybů, abychom se u tance zbytečně nenadřeli, i když je to hodně rychle. Jedním z výsledků tohoto snažení bude swing-out, nejtypičtější lindyhopová figura.

Učí: Táňa a Pavel

Cena: 750 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Balboa INT 1

středa 21:00-22:00 od 30.1.2019

Balboa je tanec vhodný pro rychlejší swingová tempa a hodí se i pro přeplněný taneční parket.

V kurzu se budeme věnovat rozšiřováním základních technik a figur o nové variace. Předpokládá se znalost figur Out and in, Toss out, Lollies a pod.
Učí Lucka a Franta

Cena: 750 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Intermediate Lindy hop - Lindy charleston variations

úterý 18:00-19:00 od 29.1.2019

Další variace oblíbeného tance Lindy charleston v tandem postavení, side-by-side a open pozici. Učí: Táňa a Pavel

Cena: 750 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Advanced Lindy hop - Playing with leading & following

každé liché úterý 19:10-20:40 od 5.2.2019

Přidáme do tance ještě více rytmických kombinací a vedených footworků, které můžete použít při Vaši improvizaci v páru.

Doporučujeme mít absolvovaný nejméně LH slow 2 a LH fast 1 (lépe fast 2).

Učí: Táňa a Pavel

Cena: 750 Kč / 4 x 90 minut

Zaregistruj se!


(Ne)swingové tance 1/2

čtvrtek 18:30-20:00 od 31.1.2019

Tento kurz vás provede historií párových tanců, které předcházely swingu a staly se inspirací pro swingové tance. Během kurzu se budeme věnovat hlavně tancům 10. a 20. let minulého století. Kurz je určen pro všechny začínající tanečníky, kteří se chtějí naučit tančit párové tance, ale i pro swingové tanečníky, kteří chtějí pochopit souvislosti mezi tanci a nespokojí se jen s hromadou figur, které jsou prostě dané a učí se v tanečních školách.Učí Lucka a Franta

Cena: 1000 Kč / 6 lekcí - 90 minut

Zaregistruj se!


Swing dance taster

Úterní tančírny, viz zde.

Krátká ochutnávková lekce swingového tance.

Pokud se chcete naučit aspoň něco, ale nechcete se nikam hlásit, přijďte na některou z našich tančíren, na začátku bývá krátká výuka různých swingových tanců, které zvládnou i úplní začátečníci.