RugCutters.Cz

Don't hesitate, learn how to Lindy hop and become a real rug cutter!

Aktuálně vypsané kursy, lekce a workshopy

Balboa pro mírně pokročilé #4 - workshop

středa 31.1. 18:00-20:15

Workshop pro všechny, kteří si chtějí upevnit základy balboy a navíc rozšířit svůj taneční balboový repertoár :-) Navazuje na předchozí workshopy Balboa pro začátečníky, ale účast na nich není podmínkou.

Cena: 250 Kč (hotově na lekci)

Zaregistruj se!


Swing dance taster

Swingová tančírna Café Pole každé úterý 19:30-23:30 h

Krátká ochutnávková lekce swingového tance

Swingová tančírna v kavárně Pole, Durďákova 5 (vchod i z Černopolní přesně naproti dětské nemocnici). Pro zájemce krátká ukázková lekce swingového tance pro nováčky.

Solo swing moves

středa 18:20-19:20 od 7.2.2018

Na Solo swing moves nepotřebujete partnera a přitom můžete swingovat! Vhodné jak pro začátečníky, kteří se by se rádi seznámili se swingovým rytmem, tak pro mírně pokročilejší, kteří mohou ve Solo swing moves rozvíjet své rytmické a muzikální dovednosti swingového tance. Znalosti a dovednosti pak můžete uplatnit i v párovém tancování :) Kurz se otevře při minimální počtu účastníků 6.

Cena: 700 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Lindy hop 1 (fast)

pondělí 20:10-21:10 od 5.2.2018

Dříve Lindy Charleston I.

Předpoklady: Žádné. Hodí se umět slyšet a cítit rytmus ve swingové hudbě. I s tím vám ale pomůžeme a všechno ostatní vás naučíme:-)

Kurs je vhodný nejen pro úplné lindyhopové začátečníky, ale i pro ty, co již nějakou dobu lindy tancují, ale když začne hrát rychlejší hudba, tak si jdou radši sednout nebo tančí balbou. Nebojte se toho slova "fast" v názvu kursu, v rychlejším tempu se tancují jednodušší věci, než v pomalém. Na tomto kursu se naučíme, že i věci, které jsou hodně rozevláté a vypadají namáhavě, lze tancovat naplno v pohodě i hodně rychle, pokud cítíme správně rytmus a necháme pohyb plynout přirozeně. Side-by-side charleston, hand-to-hand charleston a jejich variace.

Co dál: Lindy hop (fast) 2. Doporučujeme i paralelní kurs Lindy hop (slow) 1 a 2, kde se věnujeme dalším tanečním technikám a naučíte se tancovat i v pomalejším tempu. Jako všechny naše kursy můžete i tento absolvovat i opakovaně.

Cena: 750 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Lindy hop 1 (slow)

úterý 17:50-18:50 od 6.2.2018

Dříve Lindy hop I.

Předpoklady: Žádné. Hodí se umět slyšet a cítit rytmus ve swingové hudbě. I s tím vám ale pomůžeme a všechno ostatní vás naučíme:-)

Kurs je vhodný nejen pro úplné lindyhopové začátečníky, ale i pro ty, co již nějakou dobu lindy tancují, ale v zákrutách taneční improvizace se necítí úplně komfortně. Věnujeme se hodně obecným principům párové improvizace (základní rytmus, komunikace, lead & follow techniky), ale na pár obvyklých lindyhopových figur také dojde:-) Triple step, rock step; základní rytmické vzorce 8-count & 6-count a jejich střídání. Probíráme sice jen základní věci snadno přístupné začátečníkům, ale i tyto základní věci podáváme i na poměrně pokročilé úrovni, takže ani zkušenější tanečníci se zpravidla nenudí a úspěšně pilují svůj tanec k dokonalosti:-)

Co dál: Lindy hop (slow) 2 Doporučujeme i paralelní kurs Lindy hop (fast) 1, kde na tytéž věci jdeme trochu z jiné strany, tancujeme na rychlejší tempa a je to trochu větší odvaz:-) Také není neobvyklé absolvovat tento kurs ještě jednou, klidně třeba už paralelně s dvojkou.

Cena: 750 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Lindy hop 3a - Improve your swing-outs

pondělí 17:50-18:50 od 8.1.2018

Cena: 750 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Lindy hop 2 (fast)

pondělí 19:00-20:00 od 8.1.2018

Předpoklady: Lindy hop (fast) 1, na který tento kurs přímo navazuje. Jelikož v jedničce jde nejen o to "co", ale i "jak", pokud si z dvojky chcete odnést maximum, doporučujeme absolvovat nejdřív (nebo paralelně) i jedničku i v případě, že už máte nějaké zkušenosti.

Kurs navazuje na jedničku, naučíme se několik dalších variací. 8-count, 6-count, tandem charleston, swing-out, ...

Co dál: Lindy hop (slow) 1+2, Lindy hop 3 (různé varianty).

Cena: 750 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Lindy hop 3c - Lindy charleston variations

úterý 19:00-20:00 od 9.1.2018

Další variace oblíbeného tance Lindy charleston v tandem postavení, side-by-side a open pozici.

Cena: 750 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!