RugCutters.Cz

Don't hesitate, learn how to Lindy hop and become a real rug cutter!

Aktuálně vypsané kursy, lekce a workshopy

Lindy hop 1 (fast)

úterý 18:00-19:00 od 24.4.2018

Dříve Lindy Charleston I.

Předpoklady: Žádné. Hodí se umět slyšet a cítit rytmus ve swingové hudbě. I s tím vám ale pomůžeme a všechno ostatní vás naučíme:-)

Kurs je vhodný nejen pro úplné lindyhopové začátečníky, ale i pro ty, co již nějakou dobu lindy tancují, ale když začne hrát rychlejší hudba, tak si jdou radši sednout nebo tančí balbou. Nebojte se toho slova "fast" v názvu kursu, v rychlejším tempu se tancují jednodušší věci, než v pomalém. Na tomto kursu se naučíme, že i věci, které jsou hodně rozevláté a vypadají namáhavě, lze tancovat naplno v pohodě i hodně rychle, pokud cítíme správně rytmus a necháme pohyb plynout přirozeně. Side-by-side charleston, hand-to-hand charleston a jejich variace.

Co dál: Lindy hop (fast) 2. Doporučujeme i paralelní kurs Lindy hop (slow) 1 a 2, kde se věnujeme dalším tanečním technikám a naučíte se tancovat i v pomalejším tempu. Jako všechny naše kursy můžete i tento absolvovat i opakovaně.

Cena: 750 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Balboa intermediate workshop #2

čtvrtek 26.4.2018 18:00-20:10

Balboa pro všechny, kteří se účastnili předchozích workshopů a pro všechny mírně pokročilé tanečníky!

Budeme se věnovat některé ze základních figur/technik, kterou si procvičíme a rozšíříme o nové variace. Předpokládá se znalost základního kroku, Out and in a Toss out.

Jednotlivé workshopy na sebe nenavazují, můžete se přihlásit i přesto, že jste nebyli na předchozích workshopech, pokud znáte požadované figury.

Učí Franta a Táňa

Cena: 250 Kč (hotově na lekci)

Zaregistruj se!


Solo swing moves #2

středa 18:00-19:00 od 25.4.2018

Na Solo swing moves nepotřebujete partnera a přitom můžete swingovat! :-) Vhodné jak pro začátečníky, kteří by se rádi seznámili se swingovým rytmem, tak pro mírně pokročilejší, kteří mohou ve Solo swing moves rozvíjet své rytmické a muzikální dovednosti swingového tance. Kurz nenavazuje na předchozí Solo swing moves #1. Kurz se otevře při minimální počtu účastníků 6.

Cena: 700 / 7 lekcí

Zaregistruj se!


Lindy hop 2 (slow)

pondělí 19:00-20:00 od 23.4.2018

Dříve Lindy hop II.

Předpoklady: Lindy hop (slow) 1, na který tento kurs přímo navazuje. Jelikož v jedničce (viz popis k ní) jde spíš o to "jak" než "co", pokud si z dvojky chcete odnést maximum, doporučujeme absolvovat nejdřív (nebo paralelně) i jedničku i v případě, že už máte nějaké zkušenosti.

Kurs začíná tam, kde jsme skončili v jedničce, a hned zpočátku se dostaneme "o úroveň výš", začneme využívat větší či menší energii, větší či menší rychlost, čímž začne být tanec ještě rozmanitější a zajímavější, a naučíme se předávat si navzájem energii a využívat plynulost pohybů, abychom se u tance zbytečně nenadřeli, i když je to hodně rychle. Jedním z výsledků tohoto snažení bude swing-out, nejtypičtější lindyhopová figura.

Co dál: Lindy hop (fast) 1+2, Lindy hop 3 (různé varianty). Samozřejmě si můžete dát i dvojku "pro velký úspěch" ještě jednou:-)

Cena: 750 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Collegiate Shag

středa 25. 4. a 9. 5. vždy od 19:20 do 21:30

Série otevřených workshopů pro začínající tanečníky Collegiate Shagu, kerá se bude konat každý 2. týden. Na workshopy se nemusíte hlásit, stačí pouze přijít a tančit. Páry budeme střídat. Nicméně pokud máte možnost, přijďte v páru.

Během workshopů budeme pracovat na technice, muzikalitě, footworcích a tanečním repertoáru. Workshopy na sebe nebudou navazovat.

Délka každého workshopu je 2 hodiny. Doporučujeme si vzít taneční boty bez podpatku, které dobře kloužou na dřevěné podlaze. Dále pak něco na převlečení, protože u Shagu se určitě zpotíte.

Učí Lucka a Franta

Cena: 250 Kč (hotově na místě)